• Утас: +976-70002255
  • Имэйл: info@hmw.mn

Спортын төрлүүд

Чөлөөт бөх

Дасгалжуулагч-Гавьяат дасгалжуулагч Ц. Баярсайхан

Гавьяат дасгалжуулагч 1, Гавьяат тамирчин 1, Олон улсын хэмжээний мастер 15, спортын мастер 29, дэд мастер 16

  • 2004 онд Г.Амархүү Залуучуудын Азийн аваргын Мөнгө
  • 2006 онд Г.Амархүү Насанд хүрэгчдийн Азийн аваргын Мөнгө
  • 2007 онд Т.Даваахуяг ОУХМ Дэлхийн залуучуудын аваргын Алт
  • 2008, 2009 онд Г.Амархүү ОУХМ Насанд хүрэгчдийн Улсын аварга
  • 2010, 2011, 2012 оны Монгол улсын аварга баг
  • 2012 оны Бүх Ард Түмний Спартакиадын аварга баг
  • 2012 онд Mongolian open тэмцээний аварга баг
  • 2008 онд П.Өнөрбат ОУХМ Азийн аваргын Мөнгө 2, Хүрэл 2 Дэлхийн залуучуудын аваргын Хүрэл
  • 2009-2011 онд Ш.Баянмөнх ОУХМ Ахмадын Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээн Мөнгө-1, Хүрэл-3
  • 2009-2011 онд Ц.Баярзаяа ОУХМ Азийн аварга шалгаруулах тэмцээн Мөнгө-2, Хүрэл-1, Залуучуудын Азийн аваргын шалгаруулах тэмцээн Мөнгө-2, Хүрэл-2
  • 2010 онд Д.Отгонцэцэг ОУХМ Чөлөөт бөхийн Дэлхийн аваргын Мөнгө, Дэлхийн залуучуудын аваргын Хүрэл, Залуучуудын Азийн аваргын Хүрэл
  • 2010 онд Ц.Намуунцэцэг Өсвөр үеийн Дэлхийн аваргын Мөнгө
  • 2011 онд Ц.Намуунцэцэг Азийн хүүхдийн их наадмын Мөнгө
  • 2011-2015 онд Б.Нэмэхбаяр ОУХМ Насанд хүрэгчдын улсын аваргын Алт-3, Мөнгө-2, Хүрэл
  • 2011 онд Буриадын ерөнхийлөгчийн Мөнгө
  • 2013, 2015 онд Mongolia Open Алт
  • 2014 онд А.Батцэцэг ОУХМ Дэлхийн Залуучуудын аваргын Алт, Залуучуудын Азийн аваргын Алт
  • 2014 онд Н.Насанбуян Өсвөр үеийн Дэлхийн аваргын хүрэл
  • 2014 онд Н.Насанбуян Өсвөр үеийн Азийн аваргын Мөнгө
  • 2015 онд П.Өнөрбат ОУХМ Чөлөөт бөхийн Дэлхийн аваргын Мөнгө
  • 2015 онд А.Түмэнцогт Асашёору кап Алт
  • 2015 онд Ц.Намуунцэцэг Залуучуудын Азийн аваргын Хүрэл
  • 2015 онд Н.Насанбуян Залуучуудын Азийн аваргын Хүрэл
  • 2015 онд А.Батцэцэг Иван Ярыген Алтан Гран при тэмцээний Мөнгө, Хүрэл
  • 2015 онд Ш.Баянмөнх ОУХМ Ахмадын Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээн Хүрэл
  • 2015 онд ОУХМ П. Өнөрбөт Монгол Улсын Гавьяат тамирчин цол тэмдгээр шагнуулав
  • 2015 онд ОУХМ Ц. Баярсайхан Монгол Улсын Гавьяат дасгалжуулагч цол тэмдгээр шагнуулав
  • 2016 “MONGOLIAN OPEN-2015” тэмцээний Алтан медаль, МУ-н хоёр удаагийн аварга
  • 2016 оны АЗИ ТИВИЙН АВАРГА Алтан медаль \тайланд\
  • 2016 оны ЗАЛУУЧУУДЫН УЛСЫН АВАРГА \Алтан медаль\
  • 2016 оны ЗАЛУУЧУУДЫН УЛСЫН АВАРГА А.Мөнх-Эрдэнэ \Алтан медаль\
  • Б.Мөнхтуяа 2016 оны НАСАНД ХҮРЭГЧДИЙН УЛСЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭНИЙ Хүрэл медаль
  • ЧӨЛӨӨТ БӨХИЙН ЭРЭГТЭЙ ШИГШЭЭ БАГ : ИРАН УЛСАД болсон БАГИЙН ДЭЛХИЙН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭНИЙ ШАГНАЛТ 6-Р БАЙР
  • 2015 оны БАГИЙН УЛСЫН АВАРГА АЛТАН МЕДАЛЬ,
  • ЭМЭГТЭЙ ШИГШЭЭ БАГ:”ARJ CUP “БАГИЙН УЛСЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН МӨНГӨН МЕДАЛЬ

Үндэсний бөх

  • Улсын харцага Ө.Даваабаатар
  • Улсын харцага Б.Одгэрэл
  • Улсын начин С. Даваасамбуу
  • Улсын начин Ч.Баянмөнх
  • Аймгийн арслан Г.Дамдинхүү
  • Аймгийн арслан Б.Сүхбаатар
  • Аймгийн арслан С.Ерөөлт
  • Аймгийн арслан Ш.Баянмөнх
  • Аймгийн арслан Болдбаатар
  • Аймгийн арслан Бол

Волейбол

ОУХМ Д. Солонго ахлагч дасгалжуулагчтай

ОУХМ Л. Баатархүрээ туслах дасгалжуулагчтай
СМ А.Даваажаргал ахлагчтай Волейболын баг
Нийт идэрчүүд, залуучууд, насанд хүрэгчид гэсэн 3 насны ангилалаар тэмцээнүүдэд оролцдог. Эрэгтэй нийт 50 гаруй тамирчинтай ба үүнээс Спортын мастер 6, дэд мастер 7
  • 2007 оны идэрчүүдийн УАШТ Хүрэл медаль
  • 2007 оны Өсвөрийн УАШТ-ний Мөнгө
  • 2008 оны Өсвөрийн Сонгон шалгаруулах тэмцээн Алт /А.Даваажаргал шилдэг довтлогч, М. Мөнхсайхан шилдэг холбогч /
  • 2008 оны Өсвөрийн УАШТ-ний Хүрэл /А.Даваажаргал шилдэг довтлогч, М. Мөнхсайхан шилдэг холбогч /
  • 2009 оны Өсвөрийн Сонгон шалгаруулах тэмцээний Алт /А.Даваажаргал шилдэг тэгш тоглогч, М. Мөнхсайхан шилдэг холбогч /
  • 2009 оны Өсвөрийн УАШТ-ний Алт /А.Даваажаргал шилдэг довтлогч, М. Мөнхсайхан шилдэг холбогч/
  • 2009 Насанд Хүрэгчдийн УАШТ-ий Хүрэл
  • 2010 оны Эрчим Хүчний Салбарын АШТ-ний Алт
  • 2011 Залуучуудын УАШТ Хүрэл /А.Даваажаргал шилдэг давуулагч/
  • 2011 Идэрчүүдийн УА Сонгон Алт
  • 2011 оны Насанд Хүрэгчдийн АШТ-ний Хүрэл
  • 2011 Хүүхдийн Их наадам Хүрэл
  • 2012 Бүх Ард Түмний спартикиад нийслэл Хүрэл
  • 2012 Эрчим хүчний Салбарын 90 жил Хүрэл
  • 2012 Идэрчүүдийн УА сонгон Мөнгө
  • 2012 Идэрчүүдийн УА Хүрэл
  • 2012 оны Залуучуудын УАШТ-ний Хүрэл
  • 2013 оны Залуучуудын УАШТ-ний Мөнгө
  • 2014 оны Залуучуудын УАШТ-ний Хүрэл
  • 2014 оны Хаврын Тэргүүн Клубуудын Аварга шалгаруулах тэмцээн Алт /А.Даваажаргал шилдэг довтлогч, М. Цэрэнбаатар тэгш тоглогч, М. Мөнхсайхан шилдэг холбогч, Д.Солонго шилдэг дасгалжуулагч/
  • 2014 оны Намрын Тэргүүн Клубуудын Аварга шалгаруулах тэмцээн Хүрэл /М.Цэрэнбаатар шилдэг тэгш тоглогч/
  • 2015 оны Зүүн Бүсийн Азийн Аварга Шалгаруулах тэмцээнд Мегастарс клубаас Монголын шигшээ багт А.Даваажаргал, М. Цэрэнбаатар, Э. Алтангэрэл нар оролцон тоглож 4-р байр
  • 2015 он Хүүхдийн 5-р Их Наадамын Хүрэл медаль
  • 2015 он Залуучуудын Улсын Аварга Шалгаруулах тэмцээн Хүрэл /А. Мөнх-Эрдэнэ шилдэг тэгш тоглогч/
  • 2015 он Насанд Хүрэгчдийн Улсын Аварга Шалгаруулах тэмцээн Алт М.Цэрэнбаатар шилдэг тэгш тоглогч/
  • 2015 он Монголын Волейболын Холбооны Цом Хүрэл медаль /Б.Батжаргал шилдэг хаагч/
  • 2015 он ОХУ-ийн Улаан-Үүд олон улсын тэмцээн Мөнгөн медаль /А. Даваажаргал шилдэг тоглогч/
  • 2015 он ОХУ-ийн Черемхова хотод олон хотын тэмцээн 4-р байр
  • 2016 он ХАСУ МЕГАВАТТ ХХК-ийн зохион байгуулагсан клубуудын аварга шалгаруулах ХАСУ
  • КАП-2016 тэмцээнд Алтан медаль / З. Буянжаргал шилдэг хамгаалагч, М. Цэрэнбаатар шилдэгийн шилдэг тоглогч /

Ширээний теннис

Багийн ахлагч Дэд мастер Т. Дэлгэрмаа

Нийтдээ 10 тамирчинтай 5 эрэгтэй 5 эмэгтэй

ОУХМ 1, см 5, дэд мастер 1

  • 2009 онд Монголын Ширээний Теннисний Холбоо байгуулагдсаны 50-н жилийн ойн нэрэмжит Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд багаараа 2-р байр
  • 2009 онд Монголын Ширээний Теннисний Холбоо байгуулагдсаны 50-н жилийн ойн нэрэмжит Улсын аварга шалгаруулах ширээний теннисний тэмцээнд Л.Алтантулга төрөлдөө тэргүүн байр
  • 2013 онд Улсын аварга шалгаруулах ширээний теннисний тэмцээнд багаараа Тэргүүн байр
  • 2015 онд Ахмадын Улсын аварга шалгаруулах ширээний теннисний тэмцээнд багаараа 2-р байр

Сагсан бөмбөг

Багийн менежер Б. Жавхлантөгс

Нийтдээ 15 тамирчинтай 15 спортын мастер

  • 2009 онд Насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний Мөнгөн
  • 2009 онд Sprite лигийн Мөнгө
  • 2010 онд Насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний Алт
  • 2010 онд Sprite лигийн Алт
  • 2010 онд Эрчим хүчний салбарын спортын их наадмын Сагсан бөмбөгийн Алт
  • 2011 онд Насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний Хүрэл
  • 2012 онд Насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний Хүрэл
  • 2012 онд Бүх Ард Түмний спартакадын сагсан бөмбөгийн Алт
  • 2013 онд Насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний Алт
  • 2014 онд Насанд хүрэгчдийн улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний Хүрэл
  • 2015 онд Эрчим хүчний салбарын спортын их наадамын сагсан бөмбөгийн тэмцээний Мөнгө

100-н буудалт даам

  • 2013 онд Д.Баттулга 100-н буудалт даамны Монгол улсын 3 дахь Их мастер
  • 2013 онд Ц.Сүхбат 100-н буудалт даамны Азийн аварга
  • 2013 онд М.Одгэрэл Өсвөрийн 100-н буудалт даамны Азийн аваргын Мөнгө
  • 2014, 2015 онд М.Одгэрэл 100-н буудалт даамны Насанд хүрэгчдийн Улсын аварга
  • 2014 онд М.Одгэрэл 15-н насандаа Олон улсын хэмжээний мастер
  • 2014 онд Ц.Сүхбат Дэлхийн аварга шалгаруулах 100-н буудалт даамны тэмцээнд Хүрэл
  • 2014 онд Ц.Сүхбат Дэлхийн 100-н буудалт даамны холбооны Мастер
  • 2015 онд Ц.Сүхбат Насанд хүрэгчдийн Азийн аварга
  • 2015 онд М.Одгэрэл Насанд хүрэгчдийн Азийн аваргын Мөнгө

Морин спорт

  • 2011 онд “Төвийн бүсийн тамирын хурд-3” Соёолон “Янзага хул” айргийн 4-рт

Софт теннис- Энхмөнх

  • Клубын тамирчин У. Баясгалант, Г. Энхтүвшин, Б. Энхжин - 2011 оны Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний хүрэл, медаль /БНСУ, Мүнгён хот/
  • Монголын Софт теннисний холбооны Насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий 2011-2015 онуудын аварга баг
  • Г. Энхтүвшин, Б. Энхжин, Ц. Билгүүн, Э. Тэлмэн - 2015 оны Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний шагналт 4-р байр /БНЭУ, Нью-Дели хот/
  • Клубын тамирчин Б. Норовсүрэн, Э. Солонго - 2015 оны Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний шагналт 6-р байр /БНЭУ, Нью-Дели хот/
  • Б. Норовсүрэн - Монголиан опен-2015 Олон улсын Софт теннисний аварга шалгауулах тэмцээний ганцаарчилсан төрлийн хүрэл медаль /Монгол улс, Улаанбаатар хот/
  • Б. Энхжин - 2015 оны Дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээний ганцаарчилсан төрлийн шагналт 5-р байр /БНЭУ, Нью-Дели хот/